Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/web/virtuals/43765/virtual/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Stamaco
Vy znáte své cíle,
my nejlepší cestu k nim!
stamaco

Střechy pro rodinné domy

Naše firma zaměřuje na realizaci nových a rekonstrukce starých střech pro rodinné domy. Působíme na trhu řadu let naše zkušenosti Vám mohou ušetřit mnoho peněz a starostí s Vaší střechou.

Střecha je výrazný architektonický i funkční prvek domu. Správné materiálové a konstrukční řešení dokáže zhodnotit celý dům. Neměla by jen esteticky dobře působit, ale zároveň by měla být i dokonale funkční. Máme na mysli odolnost vůči působení všech vnějších vlivů – déšť, sníh, led, vítr, sluneční záření. Uvnitř naopak musí nabídnout tepelnou pohodu.

Jakou střechu vybrat pro svůj rodinný dům?

Plochá střecha

O ploché střeše mluvíme v případě, že její sklon není větší než 10⁰. V minulosti byl tento typ střech považován spíše za problematický díky častému zatékání. S použitím dnešních materiálů a vhodně zvolené skladby to ale již neplatí. Plochá střecha s kvalitním materiálem a vhodně zvolenou skladbou má životnost, jako kterákoliv jiná dobře udělaná střecha.

Výhody plochých střech


Šikmá/Sedlová střecha

Jedná o střechy se sklonem od 10⁰ do 55⁰.U tohoto typu střechy máte širokou paletu nabídky materiálů k pokrytí, ať už mluvíme o pálených taškách, betonových taškách, ale i plechu, došek, šindele z asfaltu atd.
U starších sedlových střech jste mohli ještě narazit na poněkud nešikovné řešení, díky kterému mohlo docházet k velkým teplotním únikům a kondenzaci vodní páry. Příčinou byla nevhodně řešená tepelná izolace vzhledem k její tloušťce a poloze. Dnes již ale umíme těmto chybám předejít a výpočty provézt přesně a dostatečně.

Výhody šikmých střech

Zelená střecha

Při volbě zelené střechy je třeba si uvědomit, že volba správné skladby střechy je velmi důležitá pro její správné fungování. Musí se vzít v úvahu i zatížení sklady střechy na její nosnou konstrukci. Zelené střechy jsou moderní, nadčasové a při jejich správném návrhu a realizaci vznikají úžasné funkčí konstrukce.

Výhody zelených střech

Víte, že?

Nosná dřevéná konstrukce střechy může být realizována progresivní, ale osvědčenou technologií příhradových vazníků nebo také klasickým krovem.

Pojďme se podívat na výhody a nevýhody obou technologií.

Dřevěné příhradové vazníky

Dávají možnost tvorby prakticky jakékoliv střešní konstrukce a to zejména u rodinných domů bez využití půdního prostoru. U této technologie odpadá potřeba podepírání konstrukce sloupky. Konstrukce je použitelná jak pro zděné domky, tak i dřevostavby. Vazníky jsou vyrobeny již předem, takže na staveništi probíhá pouze samotná montáž, která je velmi rychlá.

Vazník je až na výjimky vhodnější pro domy, kde neplánujete využívat půdní prostory.

Vazníky mohou být využity pro libovolný tvar střechy, ale používají se zejména pro realizace střech s mírným sklonem. Cena je v porovnání s klasickým krovem nižší z důvodu úspory dřeva, jednoduchosti a rychlosti montáže.

Klasický dřevěný krov

U této klasické varianty dřevěné konstrukce střechy je nutné podepření vnitřními sloupky nebo stěnami. Jedná se o dražší variantu, která umožňuje následné využití prostoru půdy pro podkroví. Jeho estetičnost je hodnocena také výše než u vazníků. Naprostou nezbytností je zde přítomnost zkušených a zručných tesařů.

A co říci závěrem?

Ať už se Vy rozhodnete pro kterýkoliv typ střechy, samozřejmě po důkladném zvážení všech pro a proti. My budeme připraveni s Vámi realizovat Váš projekt v co nejkratším čase, v té nejlepší kvalitě, za rozumnou cenu a s použitím nejmodernějších technologií.

© 2013 - 3IT.cz úspěšný eshop