Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/web/virtuals/43765/virtual/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 30
Stamaco
Vy znáte své cíle,
my nejlepší cestu k nim!
stamaco

Střechy

Realizujeme střechy na míru a to individuálně, dle požadavku každého zákazníka. Samozřejmostí je pomoc každému stavebníkovi s výběrem vhodného materiálu, střešní krytiny, skladby střechy, izolace, konstukčních detailů včetně kotevního materiálu. Našim cílem je kvalitně odvedená práce se zárukou.

Provádíme odborná poradenství, realizace i rekonstrukce:

Nabízíme tesařské, klempířské, pokrývačské a izolatérské práce (hydroizolace a zateplení střech).

Pracujeme se všemi dostupnými systémy, které jsou v současné době na trhu. Naši technici Vám na požádání rádi podrobně vysvětlí jejich vlastnosti, finanční náročnost, výhody a možná úskalí při jejich použití.

Stamaco realizuje

Střechy pro průmyslové stavby

Realizujeme střechy pro všechny typy průmyslových objektů – výrobních, provozních i skladových.
Dle požadavků investora na rozměry půdorysu stavíme střechy s nosnou ocelovou nebo betonovou montovanou konstrukcí. Vše s ohledem na vhodnost materiálu pro danou konstrukci. Správná volba nosné konstrukce i střešní krytiny je klíčová pro cenu, rychlost a životnost stavby.
U průmyslových objektů se většinou setkáváme s poptávkou po jednoplášťových plochých střechách.

Střechy pro rodinné domy

Jakou střechu vybrat pro svůj rodinný dům?

Střecha je výrazný architektonický i funkční prvek domu. Správné materiálové a konstrukční řešení dokáže zhodnotit celý dům. Neměla by jen esteticky dobře působit, ale zároveň by měla být i dokonale funkční. Máme na mysli odolnost vůči působení všech vnějších vlivů – déšť, sníh, led, vítr, sluneční záření. Uvnitř naopak musí nabídnout tepelnou pohodu. Kvalitně provedená střecha chrání interiér domu před hlukem a plní i protipožární funkci. 

Typy střech

Plochá střecha

O ploché střeše mluvíme v případě, že její sklon není větší než 10⁰. V minulosti byl tento typ střech považován spíše za problematický díky častému zatékání. S použitím dnešních materiálů a vhodně zvolené skladby to ale již neplatí. Střecha s kvalitním materiálem a vhodně zvolenou skladbou má životnost, jako kterákoliv jiná dobře udělaná střecha, několik desetiletí.

Výhody plochých střech


Šikmá střecha

Jedná o střechy se sklonem od 10⁰ do 55⁰. V minulosti byly šikmé střechy s obytným podkrovím často řešeny nedostatečně. Docházelo tak k velkým teplotním únikům, ale i kondenzaci vodní páry a následně výskytu růstu hub. Důvodem byla nevhodně řešená tepelná izolace vzhledem k její tloušťce a poloze. Dnes již ale umíme těmto chybám předejít a výpočty provézt správně a dostatečně.

Výhody šikmých střech

 

Zelená střecha

Při volbě zelené střechy je třeba si uvědomit, že volba správné skladby střechy je velmi důležitá pro její správné fungování. Musí se vzít v úvahu i zatížení skladbou střechy na její nosnou konstrukci. Zelené střechy jsou moderní, nadčasové a při jejich správném návrhu a realizaci vznikají úžasné funkčí konstrukce.

Výhody zelených střech

© 2013 - 3IT.cz úspěšný eshop